FOTOINZERTVOLBA LYŽÍFÓRUMANTICARVINGFOTO-VIDEO
www.carv.cz
 
 
  
E-SHOP Osobní odběr SKIcentrum BRNOKurz FUNCARVINGURYCHLOKURZY carvinguTESTcentrum LUSTI

Jak na Krym?

Slovanství.cz

Slovanská kultura.cz

Čtení >>    Přidat zprávu do stejných rubrik >>
Ostatní
skupina:   středisko:  
komu:      Shimi 11.01.2016 
předmět: Re: Rada 09:12:08 
zpráva: S FCT 125 srádiusem 5.5m se tam musíš motat jak vítr v bedně a musí to být až otrava. To je i na pokročilého lyžaře strašně málo.
Autor: karf Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      karf 11.01.2016 
předmět: Re: Rada 19:24:32 
zpráva: Kurňa, a já žiju celou tu dobu v domnění, že krátké lyže jsou pro začátečníky a ono je to naopak :-) Ne, teď vážně. Čím delší lyže a větší rádius, tím větší rychlost a to je u mě problém. Ještě nedávno jsem jezdil na 110 Gorilách a byl jsem maximálně spokojený. Jestli jsem se na sjezdovce motal jak vítr v bedně netuším a je mi to tak nějak jedno. Dělám to pro sebe, ne pro ostatní. Každopádně problém je v technice. Většinu zatížení mám na vnější lyži a na strmější sjezdovce to neudržím tak jak bych potřeboval. Začnu nabírat rychlost a v určité chvíli musím začít natvrdo brzdit, protože jak se mi to rozjede víc než je zdrávo, tak se vidím namotaný na prvním sloupu. Holt psychika. Dělám na tom, ale nejde to hned. Proto si vybírám mírnější svahy, kde se vyřádím jak malý. Raději poraď nějaké středisko s mírnými dlouhými svahy.
Autor: Shimi Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      Shimi 13.01.2016 
předmět: Re: Rada 09:26:24 
zpráva: Asi by to chtělo nějaký video na hlubší rozbory, ale může ti pomoct se při změně směru nezvedat a zůstat ve sníženém postoji. Nebudeš pak mít "strach" z přepadnutí dolu.
Předpokládám teda, že jsi schopný na mírném svahu zajet oblouky čistě po hranách, plynule bez smýknutí napojovat...bez toho se při funcarvingu budeš vždycky trápit.
Autor: karf Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      karf 13.01.2016 
předmět: Re: Rada 11:01:56 
zpráva: Z přepadnutí ani tak strach nemám jako z rozbité sjezdovky a nadělaných muld od smýkačů. Jedna taková mě právě kdysi vyškolila na dlouhých lyžích. A to byl případ toho letošního Schladmingu, kde je většina sjezdovek prudkých a 99% lidí to tam prosmýkalo. Nadělali muldy a mezi nimi plotny. Tam ti pomůže už jen přeskakovaný oblouk a ten se na krátkých lyžích bez hůlek dělá blbě. Navíc mě takové "lyžování" fakt nebaví. Ono v podstatě i kdybych měl techniku zvládnutou na 100%, tak by mě to na prudkých sjezdovkách bavilo tak možná první hodinku, než by to smýkači rozdrbali. Stejně bych si raději vybíral mírnější svahy, kde ta kvalita vydrží neúměrně delší dobu. A k těm právě směřoval ten můj úvodní dotaz.
Autor: Shimi Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      karf 13.01.2016 
předmět: Re: Rada 12:55:17 
zpráva: A když koukám na tvoje video z Valbiola 2014, tak co se jízdního stylu týká, tak jsem na tom v podstatě podobně. Taky docela dost přednožuješ vnitřní lyži. Jinak ta sjezdovka je přesně ta pravá ořechová. Široká, celkem mírná a nerozoraná, sem tam ještě netknutý manšestr, moc pěkná. Itálie je v tomto ohledu stejně lepší než Rakousko.
Autor: Shimi Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      Shimi 15.01.2016 
předmět: Re: Rada 08:43:23 
zpráva: No hůlky si stejně časem koupíš právě z toho důvodu, že tě to přestane bavit. Koukni se, kolik mají v Tonale-Ponte di Legno sjezdovek. Tahle je "jediná použitelná". Ostatní jsou buď užší, nebo je tam ráno ledovka (jižná svahy), boule, větší provoz...
V Rakousku jsem toho moc nenajezdil, ale taky si tam vybereš. Jednu sjezdovku ze sta a budeš jí brousit nahoru dolu půl dne, než bude rozbitá.
On to tady Dan moc neříká, ale funcarving v té nejradikálnější formě má jednu zásadní nevýhodu. Musíš vstávat brzo na manžestr, dlouho to nevydrží, musí být špičkově upravená sjezdovka, pokud napadne čerstvý prašan, tak si zalyžuješ až za pár dní až trochu ztvrdne...prostě na týdenní lyžování je NAHOVNO. Daleko víc si ho užiješ, pokud máš pár km od baráku sjezdovku a máš možnost si tam občas ráno na 2-3 hoďky jet zajezdit. Zbytek dne budeš jezdit s hůlkama, racecarving nebo půjdeš na běžky.
Autor: karf Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      karf 15.01.2016 
předmět: Re: Rada 11:36:55 
zpráva: V podstatě souhlas se vším. Já se ani tak nechci specializovat na funcarving, jako na "obyčejnou" jízdu po hranách. To rozhodnutí přišlo po x letech trápení se a smýkání na dlouhých prknech a následném úrazu. Řekl jsem si, že tudy cesta nevede. Tak jsem jen tak z plezíru jednoho dne zašel tady u nás ve Vrchlabí do jedné půjčovny a půjčil si "dětské" 120. Nějaké starší Sporteny či co. Hlavní bylo, že u nich bylo vázání, do kterého jsem se vešel. Borec na mě koukal sice jako na blázna, ale prachy dostal, tak to neřešil :-) Po prvním sjetí svahu jsem měl úsměv na tváři. V tu chvíli jsem věděl, že tohle je přesně ta cesta, jak se naučit jízdu po hranách. Bylo to tak jednoduché a intuitivní, že jsem tomu sám nevěřil. Následně jsem narazil na tento web a pořídil si 110 Gorily s podložkou a začala úplně nová éra mého lyžování. 2 roky jsem na nich brousil svahy a nikdy v životě mě do té doby lyžování nebavilo tak jako tehdy. Před dvěma lety jsem pořídil FCT 125, abych to mé lyžování někam posunul, a zatím max. spokojenost. A jelikož nemám moc rád rychlost, tak u krátkých lyží zřejmě zůstanu. A jestli tenhle elaborát bude číst nějaký začátečník, tak ti řeknu jednu věc. Zahoď dlouhé lyže, rozštípej je a hoď je do kotle, protože k ničemu jinému nejsou. Pořiď si výukové 110 a budeš čumět jak péro z gauče, za jak krátkou dobu se naučíš jízdu po hranách. Howg :-)
Autor: Shimi Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      Shimi 15.01.2016 
předmět: Re: Rada 13:52:47 
zpráva: Krátké vykrojené lyže JCT/FCT - plně potvrzuji, funguje to na 101%. Začínal jsem na JCT carving s dětmi od 5 let, drahá polovička na FCT150/9 zůstala. Syn, nyní 12 let, už letos solidně racecarvuje na GS 150/14,5, podle mě byla zásadní právě průprava na JCT/FCT, kdy se mu carving stal přirozený !
Autor: JPS Odpovědět ve fóru >>
     Přidat  k oblíbeným položkám        Poslat  emailem odkaz na tuto stránku