Tisk  
Na rozdíl od hůlek, jsou pro carving pořádné rukavice nezbytné. Nejvíce je oceníme při výcviku, funcarveři a jezdci bez holí i později. Pro ochranu prstů proti hroudám zmrzlého sněhu jsou nejlepší palčáky. Měly by mít velkou manžetu k převlečení přes rukáv bundy. V opačném případě budete občas nabírat sníh do rukávu. Připravte se na to, že palčáky se velmi obtížně shání, protože je téměř nikdo nevyrábí. Sehnat speciální rukavice na carving je zatím, naprosto nemožné. Radikální funcarver stihne prodřít průměrné rukavice za jeden víkend. Speciální rukavice pro funcarving by měly mít na dlaních proti oděru plastové kluzné plochy a chráněný palec.

Při nákupu volíme ze dvou krajních možností:
1. Koupíme laciné rukavice za 200-300,- u kterých nám nebude vadit, že je prodřeme již za pár dnů. Většinou se prodře dříve vždy jedna a ta stejná, takže je potřeba najít spolujezdce, který vždy prodře tu druhou a jeden z vás pak může jezdit dál. Až uvidíte carvera, s každou rukavicí jinou, je to právě tento případ.
2. Koupíme rukavice kvalitní s kevlarovou tkaninou na dlaňové straně (nejčastěji snowboardové), většinou od 1.000,-Kč. Při radikálním funcarvingu na tvrdém povrchu je nejdéle do konce sezóny pravděpodobně také prodřeme.

Hole >>