FOTOINZERTVOLBA LYŽÍFÓRUMANTICARVINGFOTO-VIDEO
www.carv.cz
 
 
  
E-SHOP Osobní odběr SKIcentrum BRNOKurz FUNCARVINGURYCHLOKURZY carvinguTESTcentrum LUSTI

Jak na Krym?

Slovanství.cz

Slovanská kultura.cz

Čtení >>    Přidat zprávu do stejných rubrik >>
Lyže
skupina:   středisko:  
komu:      všem 16.05.2005 
předmět: ATOMIC GS9:m 08:16:49 
zpráva: Pokud tyhle stránky ještě žijí, tak bych měl dotaz. Doteď jsem jezdil jen na slalomkách Fischrer RC4 Race SC, 155cm, r=10m, samozřejmě krátké ostré oblouky, myslím, že poměrně ve slušném tempu, občas zpestřené funcarvingem, tak 80/20%. Jenže věk se zastavit nedá (43) a po půl dnu sekání jednoho obloučku za druhým, toho mívám plné nohy. Do důchodu se mi ještě nechce, delší dobu uvažuju o koupi nějakého racecarveru pro sportovní jízdu delšími oblouky a naskytla se mi možnost koupit ATOMIC GS9:m+NEOX 412, modell 2006, za nějakých 11000Kč. Zdá se mi to rozumná volba, bojím se že nejvyšší modely komerčních "obřaček" (např Atomic GS 11:m) by na mě byly přece jen už příliš náročné, jedině ještě váhám ned délkou - 160cm se mi zdá málo, 180 už zas moc, 170 akorát? (mám 172/72). Vím, že nejlepší je zkoušet, ale to se teď nedá, chtěl jsem jen získat názor zkušenějších, zda tím náhodou neudělám nějakou úplnou pitomost. Předem díky všem.
Autor: jarda Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      jarda 18.05.2005 
předmět: Re: ATOMIC GS9:m 17:13:23 
zpráva: Po týdnu na horách vidím, že stránky už sice prakticky nežijí (kromě té tradiční, nezasvěcencům nesrozumitelné neboť zjevně neurčené korespondence oněch vtipálků), ale když už se ptáš...
Ale moc tě asi - nerad! - nepotěším.
1. Jestli jsi ten jarda z fotogalerie (ten ale nevypadá na zmíněné fischerky), tak, soudě podle obrázku, zapomeň na sebepodceňování a klidně si kup cokoli, co ti v krámě nabídnou. V podstatě nechápu, čím by měla být lyže jako GS:11m (nebo podobná) být "příliš náročná".
2. Jestliže jsi dokázal "půl dne" (3? 4?) hodiny "cvičit" na takové lyži, tak máš natrénováno tak, že ti delší lyže bude připadat jako balzám na tělo. Tolik toho v jednom kuse na slalomce nenamrskají ani závodníci na soustředění - a to mají dneska lyže 165 cm a znatelně stabilnější.
Epochu "slalomkového aerobiku" sis zkrátka užil a je čas na pořádný lyžování :-))). Máš pochvalu.
3. Toto píšu i kvůli osobním vazbám velmi nerad, ale je to moje nepopiratelná zkušenost. GS:11m, kterou jsem měl možnost zkusit v Atomic Test Centru (EFA) ve Špindlu, byla měkká nedržící s odpuštěním sračka. Nabroušená dobře na 1/88, ale neštěstí. Samozřejmě to není konstatování jen moje (i např. Milan Trnka, který se na ní svezl bez znalosti typu, pozadí atd., prostě jako na jedné pro něho no-name lyži). GS:9m jsem po informaci, že je "podobná" buďto ani nejel (nechtěl jsem na tvrdý Hromovce vypadat podruhý za sebou jako blbec), nebo zjistil, že je to tak.
Vím, že se tohle zjištění rozchází se zkušenostmi odevšad ze světa, ale je to prostě tak. Vysvětlení neznám.
Pokud jsou ty lyže všechny - tedy nejenom ty páry ze Špindlu :-((( - takový, tak bych je nechtěl ani zadarmo - možná za cenu toho Neoxu, ale zatím nevím, nakolik je "dovymakanej" (a já 412 stejně nechci).
4. Kdyby ta lyže fungovala, 170 cm by pro 172/72 mohlo vyhovovat - ale stejně bych vyzkoušel. Kdysi jsem na Supertestu jel Betarace 9.20 ve 170 cm = špatná a ve 180 cm = výborná. Asi 13 cm a 13 kilo jsou rozdíl, je to i jiná lyže, jen ukazuju, že 10 cm může být zásadní.
5. Právě jsi (minulý týden) prošvihl dva 4denní turnusy ski testu Atomiků na Tuxu (právě EFA? www.efa.cz).
6. Než dát za výše vylíčené 11000,-, zajel bych si snad radši do Altenmarktu, kde se prý dostanou různé Atomiky za bezva ceny (lidi tvrdí - já tam nikdy nebyl).

7. Jestli jsi jiný jarda, vyber si, co se na tebe podle tvé úvahy hodí. Nedokážu posoudit.
Autor: ivan Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      ivan 19.05.2005 
předmět: Re: ATOMIC GS9:m 06:48:02 
zpráva: Ivane, díky moc za odpověď, jsem ten jarda z fotky, ale tam zrovna mám půjčené Heady (150cm/r10m) od přítelkyně, abych jí ukázal, že i na nich lze jet po hraně :-). Byl to ovšem už hodně měkký sníh a moc to nedrželo. Já si ty GS9 vybral podle výsledků testu na carving-ski.de,( http://www.carving-ski.de/index1.html?http://www.carving-ski.de/skitest/skitest_03-04.html~inh alt) kde mají v kategorii race carverů dle DSV zlato (ach jo, ty testy). Uvažoval jsem ještě o Volkl P60GC racing, nebo Rossignol 9X. Vím, že je těžké doporučit nějakou konkrétní lyži, ale pokud nějaké tipy máš, zkus mi prosím napovědět.
Autor: jarda Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      jarda 19.05.2005 
předmět: Re: ATOMIC GS9:m 11:10:12 
zpráva: Já vím, všude je chválí, proto píšu "vysvětlení neznám". O testech už se toho napsalo dost, taky si na onom zmíněném webu všimni, co si tam o nich skutečně myslíme :-(((. A pokud si pamatuju, i tuhle zkušenost s GS:11m jsem tam někdy na jaře ventiloval v rámci probírání Atomiků nebo možná přímo tohoto modelu - už se nepamatuju, ale přes Suchfunktion bys to jistě našel.
Elan, Fischer, Head (nejlíp sendvičová crosska), snad Nordica, snad Lusti, snad Dynastar, Stockli Cross Pro nebo Cross, Vokl - to bych považoval za slušné modely k úvaze.
Bez obav a snad i zkoušení bych sáhl - pokud bych měl jasno o parametrech lyže - po těch Headech a Stocklích.
Ale je to názor jednoho člověka, takže to neber jako víc, než co to je.
Autor: ivan Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      ivan 20.05.2005 
předmět: Re: ATOMIC GS9:m 07:45:51 
zpráva: Díky za tipy, asi opravdu počkám na podzim, až bude co vyzkoušet, jen ještě pro upřesnění. Myslím si, že pro mě by těch cca 170cm, r15-17, mohlo být akorát, chtěl bych to hlavně na naše sjezdovky a rád bych na těch lyžích ustál hlavně ve chvílích, kdy je pod nohama opravdu tvrdý a namrzlý podklad, proto jsem se původně ohlížel v kategorii race carverů, z tvých doporučení to vypadá spíše na crosku, pochopil jsem to správně?
Jednu dobu jsi se ptal, co říkáme na Snow a Skimagazin. Teď jsem do ruky dostal celé minulé ročníky, abych nějak přežil léto:) První dojem byl nic moc a po přečtení všeho, co mě zajímá je to ještě krapet horší. Spousta reklamy (ale to beru jako nutné zlo, aby vůbec něco mohlo vyjít), články o lyžování v USA a Japonsku, exotické výstřelky jako např. kolo na sněhu-tohle mě moc nebere. Lyžařká střediska v Evropě, rozhovory s aktivními lyžaři - to už tam určitě patří. Lyžařská střediska u nás, články o technice, jak lyžích samotných, tak lyžování-popelka, která mi osobně ale sedí nejvíc. Pro mě bylo nejlepší číslo Snow, ve kterém byl přehled lyží a rozbor jednotlivých stylů. Rozhodně bych uvítal více článků o lyžařském HW i know-how (jak co optimálně jezdit a neskončit přitom ve špitálu) + např. info o různých předváděčkách a testování.
Autor: jarda Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      jarda 21.05.2005 
předmět: Re: ATOMIC GS9:m 12:45:11 
zpráva: Jardo, to, že jsem v celém výčtu jmenoval třikrát lyži s nálepkou cross, neznamená, že bych lyže této pseudokategorie nějak zvlášť doporučoval. Jen jsem si tak promítal novou nabídku a zběžně si představoval, která lyže které značky mi připadá jako nejvhodnější pro splňování tvých požadavků. Ty ostatní by se nejspíše daly označit jako "racecarvery", i když přesně tohle označení v terminologii výrobců mnohdy neexistuje a "racecarver" je spíš škatulkovací nálepka těch, kdo škatulkovat potřebují (např. já, abych vůbec nějak smysluplně a srozumitelně lyže v předsezonním přehledu utřídil).
Crosska Stockli mi přijde pro tebe vhodnější, protože nová SC už má skoro blíž ke slalomce. Podobně SW crossky Headů (loni i letos) je podle všech informací "lepší" než srovnatelné zakapované Heady.
V zásadě ale nejde o škatulky a nálepky, nýbrž o konkrétní lyže. To ale takhle radit lze jen těžko, takže sám uznáváš, že vlastní vyzkoušení sebelepší rada nenahradí.
Díky za vyjádření k časopisům. Vesměs se kryje s tím, co slýchám nebo čtu od jiných "angažovaných" lyžařů. Cítím to podobně, ale bohužel nemám páky na to, abych docílil víc, než jaká je realita SNOW. (Pro úplnost: se Skimagazínem nemám nic společného.)
Bohužel se mi zdá, že lyžařské časopisy obecně a všude přestávají být zdrojem hlubších = fundovanějších informací. I v těch zahraničních už hledám spíš ZAJÍMAVOSTI coby zdroje inspirace než "odborné" INFORMACE. Ty se dozvídám v reálu (školení, semináře, osobní diskuse, praxe) nebo z internetu (pasivně nebo aktivně v diskusích).
Otázkou ovšem je, co si (ne)chce přečíst fajnšmekr, tedy člověk aktivně sledující např. tento web, a co řadový konzument, jenž si nanejvýš koupí barevný časopis, a to ještě třeba ne každé číslo.
Autor: ivan Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      ivan, marty 23.05.2005 
předmět: Re: ATOMIC GS9:m 07:19:48 
zpráva: Díky oběma za info, snažím se sehnat opravdu každou informaci, která by mi v rozhodování pomohla. Určitě nemám takové zkušenosti z odzkoušení mnoha modelů od různých značek a ani se mi to nikdy nepovede, u nás v Beskydech jsou předváděčky a testování stále spíše svátkem. Loni jsem zkoušel kontaktovat Aspen, abych si někam za testy zajel, ale ani se nenamáhali odpovědět, boj o zákazníka asi zuří někde jinde. Nenarazili jste někdo náhodou při toulkách na weby s jejichž vyjádřením ohledně posouzení lyží byste mohli celkem souhlasit?
Autor: jarda Odpovědět ve fóru >>
skupina:   středisko:  
komu:      jarda 20.05.2005 
předmět: Re: ATOMIC GS9:m 23:05:33 
zpráva: "kdy je pod nohama opravdu tvrdý a namrzlý podklad" osobně si myslím, že na tohle bude mít větší vliv tvoje síla a nabroušenost lyží než rozdíly mezi lyžemi ze kterých vybíráš
Autor: Marty Odpovědět ve fóru >>
     Přidat  k oblíbeným položkám        Poslat  emailem odkaz na tuto stránku